Hiljutised postitused

Leheküljed: [1] 2 3 ... 10
1
Vilsandi Külaselts / Pressiteade 7.05.2015
« Viimane postitus postitatud kasutaja Neeme 12:11 07.05.15 »
Vilsandi sai 20 pingi võrra rikkamaks

Aprilli lõpus jõudsid Vilsandile 20 ilmastikukindlast materjalist valmistatud pinki, mille olemasolu teeb saare kogukonnaliikmete osalemise seltsi poolt korraldatavatel üritustel mugavamaks.
„Viimastel aastatel on Vilsandil toimuvad kogunemised ja kultuurisündmused muutunud rahvarohkemaks ning sõltuvalt etenduse või kontserdi iseloomust korraldatakse neid eri paigus (laululava, Päästepaadikuur, Panganukk jne), rääkis MTÜ Vilsandi Külaselts juhatuse liige Neeme Rand. „Pealtvaatajate ja esinejate arvu kasvades on suurenenud istekohtade vajadus. Vabatahtlikega oleme käepärastest materjalidest valmistanud ajutisi istumisaluseid, aga pahatihti nendest ei ole piisanud ja nende esteetiline välimus on jätnud soovida.“
Uued pingid olid esimest korda kasutuses talguliste toitlustamisel. 2. mail toimunud heakorratalgutel osales 75 inimest, mis on viimaste aastate rekord. „Vilsandlased on aktiivsed ja Vilsandil on palju sõpru, kes hoolivad“, mainis Rand.
„Juulis toimuvad XII Vilsandlaste Päevad ja siis on pingid aktiivselt kasutuses“, ütles Rand. „ Sel aastal tähistame Vilsandi Ilmajaama 150 sünnipäeva, vaatame Vilsandiga seotud filme ja räägime hülgejahist ning naudime näitemängu“.
 
Projekti käigus telliti immutatud puidust 20 istepinki, mida kasutatakse avalike kogunemiste, kontsertide või etenduste läbiviimisel. Pingid valmistasid OÜ Vätta Puit meistrimehed ja projekti rahastas siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest summas 810€.

Neeme Rand
MTÜ Vilsandi Külaselts
juhatuse liige
2
Üritused / Vilsandlaste päevade kava 2013
« Viimane postitus postitatud kasutaja tinz 13:58 09.05.13 »
Kadri palvel edastan tänavusuviste vilsandlaste päevade kava. Küsimuste puhul pöörduda Kadri Kullapere poole.

3
Teenused saarel / Re: Paadigraafik Papissaare-Vilsandi liinil
« Viimane postitus postitatud kasutaja Harri 19:52 15.07.12 »
Paadigraafik on jäänud samaks, vallavalitsuse korraldusega lisandus tellimusreisi ühe suuna hind 50€.
Paadigraafik ja hinnad manuses.

4
Meediakajastused / Vilsandi sõidab jälle 29-06-2012
« Viimane postitus postitatud kasutaja Mart 07:23 29.06.12 »
Evely Aavik "Saarte Hääl" 29-06-2012
http://www.saartehaal.ee/2012/06/29/vilsandi-soidab-jalle/

Eelmisest nädalast on taas liinil Vilsandi ja Papissaare vahet sõitev laev Vilsandi. Mis täpselt laeva mootoririkke põhjustas, on alles selgitamisel.
 
"Ilmselt oli remontija jätnud laeval midagi paigaldamata ja sellest tekkis mootoririke," ütles Vilsandi kipper Harri Hiiuväin, täpsustades, et nüüd, pärast uut remonti on kõik korras ja laev sõidab ilusasti graafikujärgselt kolmel päeval nädalas.
 
"Enne jaanipäeva said kõik inimesed ikka üle veetud," rõõmustas ka Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, lisades, et tänaseks ei olegi täpselt teada, mis laeva eelmise remondiga viltu läks.
 Aardam rääkis ka laeva remontinud Alunaudi juhi Mark Muruga, kuid kuna ettevõttel on praegu käsil kolimine, ei olnud neil aega mootoririkke põhjuseid selgitada.
 Tänavu kevadel liinile tulnud Vilsandi sõitis juba neljandal päeval kivi otsa, vigastades veovõlli ja sõukruvi. Ent remont ei õnnestunud, sest mõne aja pärast Papissaarest väljudes ei saanud laev õiget hoogu sisse ning läks juuni keskel taas remonti.
 
Vilsandi saare uus laev Vilsandi, mille ehitas OÜ Alunaut, läks maksma 134 000 eurot. Alus läbib vahemaa Papissaare ja Vilsandi vahel poole kiiremini kui seni vilsandlasi sõidutanud Marta – 12 kuni 15 minutiga. Väikelaev mahutab 11 inimest, selle pardale saab sõita ratastooliga ja jalgrattaga, sinna saab peale võtta väikekonteinerid ja kui soovi on, siis näiteks ka kaks tihumeetrit 6-meetrisi põrandalaudu.
5
Meediakajastused / Viperused Vilsandi uue laevaga jätkuvad 09-06-2012
« Viimane postitus postitatud kasutaja Mart 09:25 11.06.12 »
"Meie Maa" 09-06-2012
https://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=48234

Kuigi Kihelkonna vald lootis Vilsandi uue laeva taas liinile saada juba eelmisel neljapäeval, tuleb viperuste tõttu laeva remondil reiside alustamist oodata tuleva nädala alguseni.

Lood on väga nigelad, tunnistas Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam. "Esiteks läks laeva veovõll pärast Saksamaalt Eestisse saatmist kaduma, seda otsiti pea kaks nädalat. Nüüd aga selgus tõsiasi, et Saksamaalt on saadetud vale laager," rääkis ta, lisades, et laev pidanuks juba eelmisel neljapäeval liinil olema.

"Nii et väga kehv ja kahetsusväärne lugu. Kahjustused polnud iseenesest väga suured, aga paraku asjad ei suju nii, et tellin ja tuleb," tõdes vallavanem, avaldades lootust, et ehk enne jaanipäeva saab laeva ikkagi liinile.

Paati remontiva firma Alunaut juht Mark Muru kinnitas eile Meie Maale, et õige laager on juba Eestisse jõudnud. "Ma ei hakanud enne lootust andma, kui asi käes ja ise veendunud, et nüüd on tõepoolest see õige asi. Kui seekord kõik klapib, siis peaks paat järgmise nädala esimeses pooles jälle sõidus olema," sõnas ta.

Vilsandi uus laev Vilsandi sõitis kivi otsa neljandal päeval pärast liiniletulekut maikuu alguses. Kokkupõrkes said kannatada laeva veovõll ja sõukruvi.
6
Teenused saarel / Re: Paadigraafik Papissaare-Vilsandi liinil
« Viimane postitus postitatud kasutaja Hali 17:06 29.05.12 »
Tere,

kas sõidugraafik jääb samaks, nagu Tiina eespool kirjutab?

Tervitades,

Häli
7
Teenused saarel / Re: Paadigraafik Papissaare-Vilsandi liinil
« Viimane postitus postitatud kasutaja Mart 09:04 26.05.12 »
Kihelkonna vallavalitsuse korraldus 03. mai  2012 nr 80
Reisijateveo hinna kehtestamine marsruudil Papissaare-Vilsandi-Papissaare
http://avalik.amphora.ee/kihelkonnavv/document.aspx?id=16933

* Reisija pilet 3.50 eurot (reisijapileti ostmisel ühel suunal);
* Õpilane, elanike registris olev Vilsandi saare elanik, jalgratas ja pagas 2 eurot (reisijapileti ostmisel ühel suunal). Õpilase pilet kehtib vanuses 7-14 aastat;
* Lastele alla 7 aasta on ülesõit tasuta.
* Puudega lastel ja sügava puudega 16 aastastel ja vanematel isikutel on ülesõit tasuta.

* Kinnitada laevaga graafikuvälise tellimusreisi hinnaks marsruudil Papissaare-Vilsandi-Papissaare 100 eurot, kui edasi-tagasi reis toimub samal päeval.
* Kinnitada laevaga graafikuvälise tellimusreisi hinnaks marsruudil Papissaare-Vilsandi-Papissaare 150 eurot, kui edasi-tagasi reis ei toimu samal päeval.

Korraldus jõustub teatavakstegemisest ja rakendatakse 01.06.2012.a.
8
Meediakajastused / Re: projekt "Vilsandi viiul" 26-05-2012
« Viimane postitus postitatud kasutaja Mart 08:44 26.05.12 »
Väikesaarte programmi 2012. a tegevuskava (kinnitatud regionaalministri 17.05.2012 käskkirjaga nr. 1-4/99)
www.eas.ee/../tegevuskava_2012_vaikesaared.pdf

Projekti nimetus: Vilsandi viiul
Taotleja: Kihelkonna Vallavalitsus
Toetus: 18 144,00
oma-/kaas-finantseeringu min. määr: 16,00%
9
Meediakajastused / projekt "Vilsandi viiul" 26-05-2012
« Viimane postitus postitatud kasutaja Mart 08:21 26.05.12 »
Abrukal saab peatee korda ja Kesselaid elektrivõrgu
Raul Vinni "Saarte Hääl" 26-05-2012
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=31975

Saare maakond sai riiklikust väikesaarte programmist pea veerand miljonit eurot. Selle eest saab Abruka uue tee, Vilsandi lumesaani, Kesselaid päästepunkti ja elektri.

Riigi jagatavast summast tuli Saare maakonda kolmandik. Neljast projektist on suurim Abruka saare peamise tee ajakohastamine. Abruka külarahva ettepanekutele toetudes koostasid Kaarma valla keskkonna peaspetsialist Kairi Niit ja arengu peaspetsialist Aare Saar projekti, mis annab Abruka poole sajandi vanusele külateele uue väljanägemise.

Kairi Niit ütles Saarte Häälele, et Abruka sadama ja keskuse vahelise teelõigu seisukord ja läbitavus mõjutab saareelanike elu aastaringselt.
Teeremont Abrukal pole siiski lihtne. Seni on vald võimalusel teed kõpitsenud, kuid suurt remonti pole see teelõik valmimisest saati näinud. Materjali kohalevedu ja selle tarbeks vajaliku kandevõimega laeva tellimine teeb teeparanduse nii kalliks, et vald oma rahakoti toel sellist asja teha ei suuda. Nüüd võetakse ette teekatte uuendamine, sajuvee ärajuhtimise süsteemide rajamine ja remont.

Kihelkonna vald sai raha "Vilsandi viiuli" nimelise projekti tarbeks. Projekti nimest võib küll arvata, et tegemist on näiteks külapillimeeste simmaniplatsiga, kuid tegelikult peitub selle nime taga siiski lumesaani ja gondli ost. Sarnane sõiduvahend hakkas sel talvel kurseerima just Abruka ja suure saare vahet.

"Viimaste aastate rasked lumeolud on olnud rasked ka meie kasutuses olnud tehnikale," ütles Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, kelle sõnul hakkaks uus saan koos gondliga liikuma Vilsandi ja Papissaare vahet.

Kaks toetust saanud projekti on seotud Kesselaiuga. Muhu vald tahab saarele rajada oma elektrivõrgu, mis võimaldaks taastuvenergia ja vajadusel ka energiafirmade võrgu kasutamist. Samuti saaksid võrguga liituda uued soovijad. Kavas on välja ehitada kolm elektritootmise keskust ja lokaalvõrk. Rahastuse saanud esimese etapi käigus tahetakse lisaks võrgule paigaldada ka juba energiat tootvad päikesepaneelid.

Päästeamet tahab aga Kesselaiule päästepunkti ehitada. Päästeameti hinnangul on säärane koht vajalik just tingimustes, kus päästetööd võivad kesta mitu päeva. Samuti on päästepunktis vajadusel võimalik majutada merehädalisi või tervisekahjustuse saanud inimesi, keda pole võimalik saarelt ära viia. Lisaks päästemajale on projektis ette nähtud maja varustamine.

Taolised hooned on levinud Rootsi ja Soome väikesaartel ning päästeameti hinnangul tuleks päästepunkti kasutada mitmeotstarbeliselt, pakkudes selle baasil kõiki saarel vajalikke avalikke teenuseid. Ehitatav hoone oleks nii pritsukuur ja merepäästepunkt kui ka sadamahoone ja infopunkt.
10
Meediakajastused / Vilsandi vajab uue laeva kõrvale ka korras sadamat 02-05-2012
« Viimane postitus postitatud kasutaja Mart 15:27 12.05.12 »
Margus Muld "ERR Uudised"
http://uudised.err.ee/index.php?06251924

Vilsandi saare elanikud said oma käsutusse uue  üheksa meetri pikkuse laeva, kuid ka sadamad vajavad kordategemist.
 Väikesaarte programmist rahastuse saanud ja koos valla omaosalusega üle 140 000 euro maksma läinud uus, Vilsandi saare nime kandev laev sõidaks kahe saare vahelise meretee headel tingimustel ära 15 minutiga. Eelmine laev popsutas seal 40 minutit. Uus laev mahutab lahedalt korraga peale 12 inimest koos kaasa võetud kraamiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et seda laeva on Vilsandi jaoks väga vaja, sest rahvastikuregistri järgi on Vilsandil 25 püsielanikku, lisaks nende pered. Ja suvel Vilsandi elanike arv tõuseb saja juurde. Ja siin on talvel nädalavahetusi, kus saarel on 25-30 inimest," rääkis Vilsandi saarevanem Neeme Rand.

Tänane madal veetase näitas aga, et vaja oleks mereteed kohati süvendada ja samas ka Saaremaa poolel räämas sadam korda saada. "Tegelikult on vaja ikka täpseid arvestusi ja plaane, et välja kalkuleerida, mis see maksma võiks minna. Siis ministeeriumis otsime, kuidas seda rahastada. Tõenäoliselt summa suurusjärgud on sellised, et need läheksid järgmisse finantseerimisperioodi ehk alates aastast 2014, mis ei ole väga kaugel," selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske.

Papissaare sadam on samas küll müügis, aga riigi seisukohast poleks Vilsandiga ühenduse pidamiseks sellist suurt sadamat vaja. Teise variandina nähakse võimalust samasse kõrvale ehitada hoopis uus sadam.

"Kui seda looduses vaadata, siis võib-olla tunduks lihtsam valla territooriumile pisikese sadama rajamine, kui eraomanikult suure kompleksi väljaostmist, mis paistis küllalt räämas olevat. Sellega võtaks Saarte Liinid endale kohustuse kogu kompleksi hallata. Esmamuljena tundub lootusrikkam väikse uue sadama rajamine," märkis Priske.

Ja perspektiivi uueks sadamaks on, sest Vilsandi saar on teistest saartest eriline selle poolest, et seal on rahvaarv juba aastaid kasvavas trendis.

VIDEO: http://uudised.err.ee/external/iframeplayer/uudised_iframe.php?playmode=startvideo&lng=0&vid=47747
Leheküljed: [1] 2 3 ... 10