Autor Teema: Vilsandil kehtestati kiirusepiirang 07-06-2011  (Loetud 3182 korda)

Mart

  • foorumi haldaja
  • vilsandlane
  • Postitusi: 70
    • Vaata profiili
Ain Lember "Saarte Hääl" 07-06-2011
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=25918&sec=1

Kihelkonna vallavalitsus kehtestas Vilsandi saare teedel kiirusepiiranguks 30 kilomeetrit tunnis. Vallavalitsus lähtus piirangut kehtestades liiklusseadusest ja Vilsandi üldkogu otsusest.

Vilsandi saarevanema Neeme Ranna sõnul aitab liikluspiirang tagada inimeste ohutust olukorras, kus inimeste arv kasvab ja liiklusvahendeid tuleb aina juurde. Vilsandil on sisse kirjutatud 25 inimest, suvel tõuseb elanike arv isegi sajani. Koos ATV-dega on saareelanike käsutuses juba umbes 20 sõidukit.

"Teed lähevad majade ja väravate tagant läbi ja mõistlik oleks liikuda mõõduka kiirusega. See oleks natuke imelik, kui Vilsandi pinnaskattega tee peal lubatakse sõita maksimumkiirusega 90 km/h," rääkis Neeme Rand, kelle sõnul pani külakogukond talgute käigus paika ka liiklust piiravad märgid.

Vilsandi ilmajaama töötaja ja Kihelkonna vallavolikogu liige Karl Teär ütles, et probleem on eelkõige ATV-ga. Kui Vilsandil elavad inimesed teavad, et pimeda kurvi taga võib keegi vastu tulla ja kokkupõrke oht on suur, siis saare külalised endale seda ohtu sageli ei teadvusta. Nii mõnigi kord on avariist puudu jäänud õige vähe, märkis Teär.

Mart

  • foorumi haldaja
  • vilsandlane
  • Postitusi: 70
    • Vaata profiili
Re: Vilsandil kehtestati kiirusepiirang 07-06-2011
« Vastus #1 : 17:09 12.06.11 »
Oliver Rand "Meie Maa" 11-06-2011
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=42904

Vilsandi teedel kehtestati osaliselt kiirusepiirang

Kuigi Kihelkonna vallavalitsus oli möödunud nädalal kehtestanud kõikidel Vilsandi saare teedel kiirusepiirangu, siis üleeile tuli eelnevat korraldust muuta ja kehtestada piirang vaid valla teedel.

"Saame kiirusepiirangu 30 km/h kehtestada vaid vallale kuuluvatel teedel ning muutsime seetõttu varem vastu võetud korraldust, et mitte riivata kellegi õigusi," selgitas Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam. “Me ei saa kehtestada kiirusepiirangut eraomanduses olevate maade väikestel teedel.”

Vallavalitsuse uue korralduse kohaselt kehtib kiirusepiirang 30 km/h saarel oleval 5475 meetri pikkusel Vilsandi teel ning 1175 pikkusel Vikati sadama teel.
Kiirusepiirangu algatamise taotluse tegi Kihelkonna vallavalitsusele Vilsandi kogukond, kes oli mures, et eelkõige ATV-dega sõidetakse saare teedel liiga kiiresti.