Autor Teema: Vilsandi paadi ehitab Alunaut 02-08-2011  (Loetud 2874 korda)

Mart

  • foorumi haldaja
  • vilsandlane
  • Postitusi: 70
    • Vaata profiili
"Meie Maa" 02-08-2011
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=43692

Kihelkonna vallavalitsuse korraldatud riigihankele Vilsandi saarega ühenduse pidamiseks 11-kohalise mootorpaadi ostmiseks laekus tähtajaks ainsana pakkumine laevaehitsettevõttelt Alunaut.

Kuna pakkumine vastas hankes esitatud nõuetele võttis vallavalitsus selle ka vastu. "Me arvame praegu nii, et see paat võiks vette jõuda maikuu alguseks tuleval aastal," ütles Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam BNS-ile.
Alunauti juht Mark Muru ütles Meie Maale, et Vilsandi paat tähendab talveks tehasele täiendavat tööd, aga on siiski vaid üks projektike teiste seas.

Muru oli ka üllatunud, et hankel rohkem pakkujaid ei olnud. "Eestis polegi kellelgi midagi sobilikku müüa, küll aga Soomes ja minu teada olid soomlased hankest teadlikud," sõnas ta.

Ostetav mootorpaat peab olema uus ning projekteeritud ja ehitatud ühenduspaadiks saarestiku meres ja ka rannalähedaseks avaveesõiduks.
Mootorpaat peab olema kasutatav ka liikumispuuetega inimestele, seega peab olema tagatud, et paat oleks sõidu ja seisu ajal ning raskuste ümberlaadimisel võimalikult stabiilne. Paat peab olema varustatud elektrilise ajamiga vöörirambiga, tagamaks vaevatu liikumine nii käimisraskustega inimestele kui ratastoolis viibijatele.

Paadis on standardvarustusega üksteist istekohta reisijatele ja üks juhile. Nii juht kui reisijad peavad olema kaitstud vajadusel pritsmete ja vihma eest. Paat peab olema varustatud kõige vajalikuga, et paadi kasutamine oleks mugav ja ohutu nii valgel kui pimedal ajal kogu navigatsiooni vältel.

Paadi hooldusvajadus peab olema minimaalne, kere konstruktsioon peab tagama riketeta kasutamise. Paat peab olema isetühjenev, kere peab varustatud olema kolme veekindla sektsiooniga, milles on pilsipumbad. Aluse eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 135 000 eurot.