Olevik > Meediakajastused

Kihelkonna vald müüb kasutu hüdrokopteri maha 20-09-2011

(1/1)

Mart:
Andres Sepp "Saarte Hääl" 20-09-2011
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=27658

Kümme aastat tagasi raske raha eest Vilsandiga ühendusepidamiseks ostetud, kuid täiesti kasutuks, koguni ohtlikuks sõiduriistaks osutunud hüdrokopter pannakse Kihelkonna vallavolikogu otsusega müüki.

"Sellega sõita on nagu sõit jalgrattaga, mida ei saa kurvis kallutada, propeller viib ta kursist välja ja õnnetus on käes," seletas Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, kes tegi volikogule ettepaneku panna kümne aasta eest 440 000 krooni eest ostetud riistapuu enampakkumisele 6500-eurose ehk veidi enam kui 100 000 kroonise alghinnaga.

Reisijatele ohtlikuks osutus hüdrokopter üsna pea pärast soetamist. Nii kirjutas Õhtuleht 2003. aastal, et ühel päeval juhtus sellega lausa kaks õnnetust järjest – sõiduriist kaotas juhitavuse ja paiskus kummuli. Üht reisijat lohistas tiiviku kaitsevõre piki jääd edasi, kuid õnneks oli inimene nii paksult riides, et pääses lohisemisest üksnes kange õlaga. Õhtuleht märkis toona, et hüdrokopter tuli koguni varustada kirjaga "Sõit sõitja enda vastutusel".

Sõidukit on Aardami sõnul raske nii kiiresti liikuma saada kui ka peatada. "Ta vajab ikka korralikult pöördeid, et liikuma hakata." Aardami sõnul on hüdrokopter täiesti mõttetu riist Vilsandiga ühenduse pidamiseks, kuid kahe kiiluga paat ja mootor võivad siiski eraldi võetuna uuele omanikule kasulikud olla. "Kui paadile korralik päramootor taha panna, on ta väga korralik sõiduvahend," osutas Aardam. "Ja väikest mootorit saab kasutada väikelennukitel."

"See kopter kõlbaks külamehele kuuri taha, aga mitte saare varustamiseks," ütles pärast kopteri ostmist 2001. aastal Vilsandi majakavaht Avo Piisk.

Mart:
Oliver Rand "Meie Maa" 21-10-2011
http://meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=44958

Kihelkonna vallavalitsusel ei õnnestunud eile maha müüa vallale kuuluvat hüdrokopterit, kuna ühtegi pakkujat kohale ei tulnud.

"Veel eile küsiti meilt hüdrokopteri kohta, kuid täna kahjuks huvilisi ei olnud," lausus Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam. "Nüüd peab volikogu otsustama, kuidas me küsimusega edasi läheme. Päris järgmisel volikogu istungil me küsimust veel ei tõstata, anname natuke laagerdumisaega."
Kihelkonna vallavalitsus müüs hüdrokopterit Hydrokop 410 avaliku suulise enampakkumise teel alghinnaga 6500 eurot.

Kümmekond aastat tagasi Vilsandiga ühenduse pidamiseks ostetud hüdrokopter on seisnud kasutult, kuna see on sõiduriistana kohati ohtlik. Müüki pandi ta enam kui neli korda odavamalt kunagisest ostuhinnast, mis oli ligi 440 000 krooni.

Navigatsioon

[0] Sõnum

Mine täisversiooni