Autor Teema: Pressiteade 7.05.2015  (Loetud 2614 korda)

Neeme

  • toimetaja
  • vilsandlane
  • Postitusi: 15
    • Vaata profiili
Pressiteade 7.05.2015
« : 12:11 07.05.15 »
Vilsandi sai 20 pingi võrra rikkamaks

Aprilli lõpus jõudsid Vilsandile 20 ilmastikukindlast materjalist valmistatud pinki, mille olemasolu teeb saare kogukonnaliikmete osalemise seltsi poolt korraldatavatel üritustel mugavamaks.
„Viimastel aastatel on Vilsandil toimuvad kogunemised ja kultuurisündmused muutunud rahvarohkemaks ning sõltuvalt etenduse või kontserdi iseloomust korraldatakse neid eri paigus (laululava, Päästepaadikuur, Panganukk jne), rääkis MTÜ Vilsandi Külaselts juhatuse liige Neeme Rand. „Pealtvaatajate ja esinejate arvu kasvades on suurenenud istekohtade vajadus. Vabatahtlikega oleme käepärastest materjalidest valmistanud ajutisi istumisaluseid, aga pahatihti nendest ei ole piisanud ja nende esteetiline välimus on jätnud soovida.“
Uued pingid olid esimest korda kasutuses talguliste toitlustamisel. 2. mail toimunud heakorratalgutel osales 75 inimest, mis on viimaste aastate rekord. „Vilsandlased on aktiivsed ja Vilsandil on palju sõpru, kes hoolivad“, mainis Rand.
„Juulis toimuvad XII Vilsandlaste Päevad ja siis on pingid aktiivselt kasutuses“, ütles Rand. „ Sel aastal tähistame Vilsandi Ilmajaama 150 sünnipäeva, vaatame Vilsandiga seotud filme ja räägime hülgejahist ning naudime näitemängu“.
 
Projekti käigus telliti immutatud puidust 20 istepinki, mida kasutatakse avalike kogunemiste, kontsertide või etenduste läbiviimisel. Pingid valmistasid OÜ Vätta Puit meistrimehed ja projekti rahastas siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest summas 810€.

Neeme Rand
MTÜ Vilsandi Külaselts
juhatuse liige