Autor Teema: meri  (Loetud 11195 korda)

jaan

• toimetaja
  • vilsandlane
    • Vaata profiili
meri
« : 09:20 01.04.09 »
Tere, vilsandlased. Võib öelda, et talv on möödas. Eile oli veel Käkisilma ette (Vilsandi pool) tuulega ajanud  kokku viimase jääsodi, aga usun , et hiljemalt homseks on meri vaba ja Vilsandi ootab oma poegasid koju. Metsast on juba kosta kevadist linnusädinat , põldudel on lõokesed täies hoos, Auksaares hüüavad sookured  oma ahastavat hüüdu.
Siin-seal varjulistes kohtades on veel lund, aga kevad on käes ja küll see on hea tunne. Eile proovisin elus esimest korda vahtramahla lasta( lapsepõlves Viljandimaal lasti vaid kasemahla), oli magusam küll kui kasemahl.
Õnnitlused Harrile , kes on jätkuvalt meie paadimees ja paat saab hetkel korralikku uuenduskuuri.

pistrik

• vilsandlane
    • Vaata profiili
Re: meri
« Vastus #1 : 18:20 03.04.09 »
Tere

tunnen huvi juba pikemat aega Vilsandi saare vastu ning suur soov oleks seda eeloleval suvel külastada. Kas on võimalik tulla saarele üksi ja lihtsalt olla? Ma ei soovi olla kellelegi koormaks, oleks telgis ning naudiks looduse kulgemist...
Olen seda portaali nii mõnda aega jälginud-lugenud. Kuidagi ühtne tundub saare rahvas olema. Kui vaid kõik seda suudaksid.... 
Meil siin Põlvamaal astub kevad pika sammuga - viimase paari päevaga on lume peaaegu sulatanud, ning vist kõiki linde peale pääsukese, olen näinud. Kullid teevad pesa ning toonekured tiirlevad (vist jahmunult) pool-lumiste põldude kohal...

Päikest
Heli

jaan

• toimetaja
  • vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #2 : 08:07 07.04.09 »
Tere! Kui on soovi, siis on ka võimalusi. Kui tekib konkreetsem huvi, siis võta ühendust.  Jaan

ave

• vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #3 : 10:11 01.07.09 »
Tere, Jaan!

Tahan Vilsandile, sest on huvi - milline see saar ikkagi siis on.  Võtsime oma suurte lastega 4-kesi plaani 7.-8.07. Meid ei pea eriliselt poputama, oskame omaette olla.  Palun mõni näpunäide kuidas tulla ja olla. Kus on info ühenduse kohta Saaremaa ja Vilsandi vahel? Ühe otsa kõnniks läbi mere jala, aga kus on raja ots?  Kas on võimalik "metsikult" ööbida? Kas kohapeal saab laenutada magamiskotti, telki või võtame kõik kaasa?

Tervitused    Ruhnu Avelt!

Hali

• vilsandlane
    • Vaata profiili
    • FB
« Vastus #4 : 18:07 02.07.09 »
Tere Ave. Ma ei ole küll Jaan aga oma Vilsandi vaimustust ja armastust olen alati nõus jagama. Olen ise jälle minemas 8.07 ja tõenäoliselt läbi mere :) Teeots algab Kuusnõmme poolsaarelt. Läbi Kihelkonna sõites on viidad ilusti väljas. Tee viibki merre ja usun, et õiget rada leida ei ole keeruline. Võtsime soovituste järgi sihiks elektriliinid. Tegelikkuses on tee sisse sõidetud ja eksimise võimalus nullilähedane. Õige raja vaatasin esmalt üle maa ameti kaardiserverist, päris korraliku aerofoto kuvab (aegajalt istun õhtuti ja vaatan niisamagi käidud radasid). Kõige sügavam koht ehk Käkisilm on suhteliselt raja alguses, see on see sügavam koht, mida mööda paadid sõidavad - farvaater. Mäletamist mööda kõndisime kogu tee natuke rohkem kui kahe tunniga ära (kaks täiskasvanut). Vahemere taluni jõudes tegime jalapesu ja saapavahetuse peatuse, sekka imelise saare fotodele püüdmine. Meie transportööriks on pea alati olnud Harri (tema telefoni number on Tolli talu kodulehel olemas). Suvine aeg, eks meiesuguseid on teisigi, tasub sõidu osas eelnevalt kokku leppida. Ööbinud oleme Tollis, seekord minemas telgiga. Läbi soovitan käia kogu saare aga ühest-kahest päevast jääb selleks ilmselgelt väheks. Kaunimad vaatamisväärsused saarel lisaks hullupööra ilusale loodusele on tuletorn (ikkagi 200 aastat vana), isiklik sümpaatia tuletorni all oleva vana merepäästejaama paadikuuri vastu aga kui väga kohalikud (omanikud) seal ümber tatsamist kannatavad, ei oska öelda. Väike-Vilsandi on lemmik oma nö eraldatusega, talusid seal vähe, privaatsust rohkem. Kui just metsikute pullide otsa ei satu, siis igati vahva matk on garanteeritud :). Noh ja eks me kõik oleme ju korra elus istunud salaja Jaani pingil ja pilk mere poole unistanud. Vesiloo...Kokkuvõttes tuleb ise ära käia ja näha, ise ära tunda... Eks päris Vilsandlased teavad rohkem rääkida.

Parimat ja kohtumiseni Vilsandil! 

Tervitab

Häli (Tartust, kus hirm lämbe ja kuuma linnaõhu vahetaks pikemalt mõtlemata meretuule ja adrulõhna vastu)

ave

• vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #5 : 08:50 03.07.09 »
Tere, Häli!

Aitäh vastamast! (Eks sel Jaanil ole omi kiireid toimetusi)
Leidsin kaardi, leidsin vajalikud numbrid. Ootamatuid probleeme lahendame käigu pealt ja loovalt. Nii ootame 7.07, et saaks reisima hakata.
Unistasin oma kakskümmend aastat tagasi käia läbi kõik Eesti väikesaared. Aga Ruhnu kodustas mind ära ja teised saared jäid oma aega ootama. Ehk nüüd...

Oleks tore kohtuda!(?)
Ave

tinz

• Vahemere talu
  • foorumi haldaja
  • vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #6 : 19:39 03.07.09 »
Tere,

Tahaks öelda sõnakese selle "metsikult" telkimise kohta - olge paid, ärge päris kadastikus ja roostikus tuld tehke, eks. Saarel on ÄÄRMISELT suur tuleoht, see on üks Eesti vihmavaesemaid paiku ja tulekustutussüsteeme siin ei ole. Tugeva tuule tõttu võib säde kadakasse minna ka kõige hoolsama lõkkemeistri käest.

Telkimine on lubatud maaomaniku loal ja turismitalude hoovides.

Kohtumiseni!

ave

• vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #7 : 11:03 06.07.09 »
Enesest mõistetav! Ruhnus on meil samad reeglid. "Metsikult "= maaomaniku loal. Aga tean omast käest, et meeldetuletus pole kunagi liiast.

Parimat,
Ave
« Viimasena muutis: 11:06 06.07.09 postitatud kasutaja ave »

Hali

• vilsandlane
    • Vaata profiili
    • FB
« Vastus #8 : 15:40 11.07.09 »
Ave, sain Sinu tervitused Ulvilt kätte, tänan. Kuidas matk sujus? Ise suutsime esimese öö telgis vastu pidada, väga soe kuid vihmane oli. Teisel päeval tõusis torm ja kolisime olude sunnil tuppa. Kui vilsandlased tahavad vihma, tuleb lihtsalt mul saarele tulla - tundub, et toon alati vihma kaasa :) Lõpuks nägin Harri uuenduskuuri läbi teinud paadi ka ära, uhke. Ja viidad olid vahepeal saarele kerkinud, pidin kaaslaselt tappa saama, kui ta arvutas kokku läbitud  kilomeetreid Kuusnõmmelt Tolli talusse ;)  Kena suve jätku kõikidele!

H.

Kortsi talu

• vilsandlane
  • Kersti Zdanovits
    • Vaata profiili
« Vastus #9 : 21:18 13.07.09 »
Tere kaasvilsandlased,

kas on viimastel aastatel tekkinud võimalusi (ideid) Vilsandile jahiga lähenemiseks?

Plaanime osa võtta Vilsandi päevadest- (osa inimesi tulevad jahiga).

Olen väga tänulik igasuguse asjakohase info eest.

Lugupidamisega,
Kersti Zdanovits
(kunagise Kõrtsi talu elanike järeltulija)

mob 55 322 11

Mart

• foorumi haldaja
  • vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #10 : 10:08 14.07.09 »
Kersti, huvitavat lugemist sellel teemal leiad siit: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=3041

Kortsi talu

• vilsandlane
  • Kersti Zdanovits
    • Vaata profiili
« Vastus #11 : 14:34 14.07.09 »
Tere Mart,

ja tänud vastamast. Annan info meremeestele edasi, eks siis paistab kui kindlalt ennast tunnevad ja mida otsustavad.

Parimat, Kersti

Valmar

• vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #12 : 13:43 19.08.09 »
Tere!

Vabandage kui eriti tobedalt pärin, kuid kas ma saan õigesti aru, et Vilsandile saab minna ka "jalgsi"? Foorumis kirjutati, et sihiks võtta elektriliinid... kõige sügavam koht Käkisilm? Kui sügav see siis umbes-täpselt on?
Jalutuskäik saarele siis ikka nii, nagu filmis "mehed ei nuta" (E.Abel ja l. Laats läksid õigesse sanatooriumisse)? Või nagu Kurkse retk, et ei tea, kas eluga kohale jõuab?

tinz

• Vahemere talu
  • foorumi haldaja
  • vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #13 : 14:43 19.08.09 »
Jalgsi saab ilusti, just nimelt liinide alt, Kuusnõmme poolsaare otsast linnuvaatlustorni juurest hakkab tee minema. Hetkel on vesi sügav, ei teagi täpselt, kuhumaani ta ulatub. Vööni kindlasti, ilmselt rohkemgi. Aga see on ainult kitsas paadikanal. Teisalt aga tuleb just seal paadikanalis peale passida, et võimalik tugev vool libedatel kividel jalgu alt ei lööks.

Just see vool võib asja Kurkseks teha, sest teine teisel pool kitsast kanaliületamise kohta (liini all!) on kanal oluliselt sügavam. Ja aeg kisub juba sügise poole, ega madalat vett enam ei pruugigi tulla.

Mart

• foorumi haldaja
  • vilsandlane
    • Vaata profiili
« Vastus #14 : 12:06 20.08.09 »
Kolm päeva tagasi oli vesi silmas mulle rinnuni (olen 1.80 pikk) ja vool oli ka täitsa tuntav.. muidugi tuult oli ka mingi 8-10 meetrit:) Üldiselt võib liine vaadata ka aga mina pole kunagi pea taevas sealt üle tulnud.. tuleb ikka vaadata vees kulgevat traktori teed.