Olevik > Üldine arutelu

Jalgsi Vilsandile

(1/2) > >>

Hali:
Tere. Üldse mitte vilsandlasena ja puhtkogemata küll saarlasena olen Teie vaikusesaarele mõned korrad elus sattunud. Viimane kord nautisime saart siis möödund aasta augustis ja Ulvi ning Harri külalistena. Kohe-kohe (mai lõpp) hakkab kukkuma üks tagasihoidlik number ja põgeneksin hääl meelel Taaralinnast, tolmusest õllekatagusest ja porisest Supilinnast. Sõbrad jäävad siia maha aga ise seaksin sammud läbi koduküla ringiga Felslandi poole. Aga... Iial pole jalgsi käinud. Tahaks tulla. Kas ma peaksin võtma kellelegi teadjamatest end sappa või püüan saarlasena ellu jääda? Kas Käkisilm on sügavaim koht kogu teekonnal? Või... Kas üldse tasub? Laupäeval Viljandis "Vilsandit" kuulates ütlesin igatahes Pedassaare majakese ära ja otsustasin nii...

tinz:
Mai lõpus tavaliselt vesi madal (aga külm). Kui sätid end täpselt elektriliinide alt minema (eriti Käkisilmas), siis jõuad kenasti kohale. Sissesõidetud traktoritee ka suureks abiks. Käkisilm kõige sügavam jah.

Hali:
Aitäh vastuse eest. Küsiksin veel, kui kaua sobivate ilmaoludega see reis kestaks? Sõitu alustame küll varahommikul Tartust, ent lapsed ja loomad laadime Leisis maha ja liigume edasi Kuusnõmme poole. Teaksin arvestada, mitu kruusi ema kohvi võin enne ära juua, ilma et oleks oht pimeda peale jääda?  :)

tinz:
Kohvikruusides aega arvestada ei oska, aga Kuusnõmme tipust Vilsandile marssida sobivate ilmaoludega ei tohiks üle kahe tunni aega võtta. Lisades ilma- ja algajakoefitsiendi, võib arvestada ka kolme tunniga. Aga NB! Kuusnõmme tipu leidmine ei pruugi olla kõige lihtsam logistiline operatsioon. Kaart on hädavajalik, sest teeviidad on kohati mittemärgatavad. Ja Vilsandil tuleb ka veel edasi liikuda, ehkki üks telkimisplats on vist päris laiutee servas kah.

Hali:
Aitäh. Kaart on olemas, samuti öömaja Tolli talus. Arvestame siis kolme tunniga.

Navigatsioon

[0] Sõnum

[#] Järgmine lehekülg

Mine täisversiooni